Kuri dieninė optika geriausia?

Dieniniai taikikliai Manul M6

1 min read

Prieblanda, miškas, nenuspėjama gamta, tykojimas ir sėlinimas eina kartu su puikiu atpažinimu, aštriu vaizdu, greita reakcija. Kiekviena smulkmena svarbi. Kiekviena detalė gali nulemti medžioklės eigą. Nuo medžioklės laiko ir vietos pasirinkimo iki tinkamos ir puikiai paruoštos įrangos.

Medžiojant prieblandoje, ne tamsoje, itin daug ką gali nulemti jūsų dieninis taikiklis. Medžioti tamsoje mes visi jau turime termovizorius, ir puikiai išmokome juos išsirinkti ir prisitaikyti savo poreikiams. Bet šiandien kalbam apie prieblandą, tą stebuklingą paros laiką. Visi žinome, ką reiškia prieblanda – viską matau ir nieko nematau. Tad labai svarbu, kad būtų užtikrintas geriausias šviesos pralaidumas, padėsiantis surinkti mažiausius šviesos šaltinius ir leisiantis kuo detaliau pamatyti medžiojamą objektą. Kuo aiškiau matome detales, tuo mažesnė tikimybė padaryti klaidų įvertinant žvėries amžių ir tinkamumą selekcijąi.

Viena pagrindindinių detalių, renkantis dieninį taikiklį turėtų būti - lęšio skersmuo. Čia kaip gyvenime, kuo mažesnis langas – tuo mažiau šviesos patenka į vidų. Pasirinkdami optiką, kurios objektyvo skersmuo nuo 50 mm, galėsite tikrai mėgautis ryškiu ir kokybišku vaizdu, bet Jūsų medžioklės pagalbininkas bus gan didelis ir sunkus. Pasirinkdami mažesnį objektyvą – sutaupysite, bet nusiteikite, kad sutaupote kokybės sąskaita, nors sumažėjęs įrankio svorios irgi gali būti Jums svarbus rodiklis.

Kitas svarbus dieninės optikos kokybės rodiklis – apšviestas raudonas taškas. Be jo, tiesą sakant, taikiklį sunku pavadinti taikikliu.

Kaip išsirinkti dieninį taikiklį? Į ką atkreipti dėmesį renkantis optinį taikiklį? Kodėl Manul M6 yra vertas dėmesio.